آندون چیست

آندون (Andon) در زبان ژاپنی به معنی فانوس، تکنیک یا ابزاری جهت هشدار می‌باشد. يكي از مهمترين ابزارهاي مديريت ديداري در نظام آراستگی محیط کار (5S) تابلوهاي آندون هستند. تابلوهاي آندون (هشداردهنده) بايد در مكاني نصب شوند تا همه بتوانند به راحتي آنها را ببينند. هدف‌اصلي از نصب تابلوهاي آندون اين‌است كه همه بتوانند بفهمند كه كار در چه‌مرحله و چه‌شرايطي است.

اندون

بطور مثال:

لامپ‌هاي آندون شماره‌دار در خطوط مونتاژ، شماره ايستگاه‌هايي را كه طناب توقف خط در آن كشيده شده است(هشدار توقف خط در آن فعال شده‌است) را نشان مي‌دهد. تا محل وقوع مشكل كاملاً مشخص شود. لامپ‌هاي آندون همچنين وضعيت كار را در خطوط فرآيند نشان مي‌دهد. آندون در‌خطوط خودكار علاوه بر اعلام مشكل، نياز به تهيه مجدد مواد‌اوليه، روغن و ساير‌موارد رانيز مي‌تواند اعلام نمايد.

وقتي عمليات بصورت عادي انجام مي‌شود و مشكلي وجود ندارد، چراغ‌هاي سبز روشن است. وقتي كارگري به چيزي نياز دارد، چراغ زرد و در‌صورت نياز به توقف خط، چراغ قرمز روشن مي‌شود. هنگام روشن شدن چراغ زرد، سرپرست خط خود را به سرعت به ايستگاه مورد نظر مي‌رساند. و به همراه اپراتور مربوطه تلاش مي‌كنند مشكل را تا قبل از‌اينكه ساير ايستگاه‌ها عمليات خود را تمام كنند و خط مونتاژ به نقطه ثابت توقف برسد مرتفع‌نمايند. اگر مشكل تا آن زمان حل‌نشود، خط مونتاژ متوقف‌شده و با روشن‌شدن چراغ قرمز ايستگاه كاري مرتبط،  صداي آژير بسيار بلندي در كل كارخانه بصدا در‌مي‌آيد.

زمان نقطه ثابت توقف براي هر ايستگاه از قبل بطور دقيق مشخص شده‌است.  و آن زماني است كه اگر ايستگاه كار خود را به اتمام نرساند، ايستگاه بعدي محصولي براي دريافت و ادامه توليد نخواهد داشت. اگر با اعلام اوليه مشكل توسط اپراتور خط متوقف مي‌شد، اپراتورها تمايلي براي انجام آن نداشتند. و ممكن بود ناخودآگاه از برخي از مشكلات و معايب كوچك صرفه‌نظر کرده و خط را متوقف ننمايند. ليكن در اين سيستم مسئوليت توقف متوجه دو نفر (اپراتور به علاوه سرپرست خط) بوده و امر كنترل كيفيت بسيار دقيق‌تر خواهد بود.

andon

نکته پایانی:

اگر چه ممکن است کشیدن ریسمان آندون برای متوقف کردن تولید، دیوانه کننده به نظر برسد. اما اگر این‌کار انجام‌نشود و نقصی پیدا‌شود که بلافاصله برطرف‌نشود، هزینه‌ای که‌برای برطرف کردن آن‌نقص متعاقبا باید پرداخت بسیار بیشتر خواهدبود. همچنین تاثیر شدیدی بر تجربه مشتری خواهد گذاشت. از طرفی باید توجه داشت که کشیدن ریسمان آندون فقط برای رفع مشکلات نیست. به عنوان بخشی از بهبود مستمر، می‌تواند در جهت کمک به عرضه سرویس با کیفیت باشد. قسمت‌اعظم “قدرت‌کشیدن ریسمان‌آندون” به‌تیمها برای ایجاد‌کیفیت در محصولات و فرآیندها کمک بسزایی خواهد‌کرد. به‌نحوی که تا‌وقتی تولید متوقف می‌شود، بهبود لازم آغاز می‌گردد.

این تکنیک با ایجاد مسئولیت و همچنین استقلال در تصمیم‌گیری در سلسله مراتب سازمانی، از اپراتور گرفته تا بازرس و سرپرست‌کیفیت، منجر به رصد‌کامل فرآیند تولید در‌سازمان می‌گردد. این مفهوم بسیار مهمی بوده که مانع از رسیدن مشکل و یا قطعه معیوب به ایستگاه‌های پایانی می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *